Bugatti z klocków

To propozycja dla miłośników samochodów sportowych, których (jeszcze) nie stać na kupno Bugatti Chirona. Ten supersamochód właśnie zadebiutował jako zestaw konstrukcyjny LEGO® Technic.

Replika samochodu Bugatti Chiron składa się z aż 3599 klocków, nad stworzeniem tego modelu konstruktorzy Lego współpracowali z inżynierami z Bugatti Automobiles S.A.S.

Cechą zestawów konstrukcyjnych serii Technic jest wyjątkowo wierne odwzorowanie detali, także w tym przypadku udało się stworzyć wyjątkowo dokładną replikę. Posiadacze modelu będą więc mogli złożyć m.in. aerodynamiczne nadwozie z aktywnym tylnym spojlerem, felgi z niskoprofilowymi oponami oraz silnik W16 z ruchomymi tłokami, wiernie odtworzono również tarcze hamulcowe pojazdu.

Konstruktorzy podkreślają, że replika będzie interaktywna – po otwarciu drzwi będzie można odkryć szczegółową kabinę z 8-biegową skrzynią biegów LEGO® Technic wyposażoną w ruchome łopatki, a także kierownicę z symbolem Bugatti. Aby zmienić pozycję aktywnego tylnego spojlera samochodu i umożliwić rozwijanie większej prędkości trzeba będzie włożyć specjalny kluczyk do stacyjki. Odtworzono także niewielki schowek na stylową torbę podróżną z logo producenta samochodów, którą umieszczono pod maską.

Replika o wielkości ok. 14 cm wysokości, 56 cm długości i 25 cm szerokości sprzedawana jest w klasycznej kolorystyce (dwóch odcieniach niebieskiego)marki Bugatti. Nabywcy zestawu znajdą w pudełku kolekcjonerską broszurę z wyczerpującymi instrukcjami budowania, w środku znajdują się także naklejki, którymi można zapewnić dodatkowego szczegóły pojazdu.

Każdy model Lego Bugatti Chiron jest spersonalizowany – posiada unikalny numer seryjny, umieszczony pod maską. To rozwiązanie umożliwia odblokowanie specjalnych funkcji na stronie LEGO.com/technic.

Producent zestawu kieruje go dla dzieci w wieku od 16 lat, nietrudno przewidzieć, że nietuzinkowy zestaw trafi także do osób dorosłych. Polska cena zestawu w oficjalnym sklepie wynosi 1700 złotych.

Wcześniej w ramach Lego Technic wydano replikę pomarańczowego Porsche 911 GT3 RS.

Grzegorz Kowalewski
Fot. Lego