Pogromca zakrętów

Nie każdy producent samochodów sportowych chce stworzyć najszybszy pojazd o świetnym przyśpieszeniu. Czasem istotne są inne zalety superauta. Konstruktorzy samochodu o enigmatycznej nazwie SCG003S zapowiadają, że udało im się stworzyć “najszybsze w zakrętach superauto, które można kupić na publiczne drogi”.

 

 

Za stworzenie auta odpowiedzialne jest studio Scuderia Cameron Glickenhaus. Ich najnowszy pojazd o nazwie SCG003S brał już udział słynnym Nürburgring 24 Hours, pojazd wystawiono także do innych, długodystansowych rywalizacji. Teraz doświadczenie zdobyte w motorsporcie ma zostań przeniesione na drogi publiczne, drogowy model SCG003S ma zostać oficjalnie zaprezentowany w marcu  przyszłego roku i Salon Samochodowy w Genewie. To podczas tej szwajcarskiej imprezy mają zostać ujawnione wszystkie szczegóły techniczne pojazdu.

Cechą charakterystyczną modelu SCG003S ma być wyjątkowo dobre pokonywanie zakrętów. Producent szumnie obiecał,że stworzył “najszybsze w zakrętach superauto, które można kupić na publiczne drogi” i wytłumaczył, że jego superauto będzie w stanie potrafi przenieść w zakręcie przeciążenie wynoszące 2G.

Co pod maską? Wiadomo już,że znajdzie się tam silnik V8 o pojemności 4.4 litra. Moc samochodu ma wynieść 750 KM, a jego przyśpieszenie to osiągnięcie mniej niż 3 sekund podczas rozpędzania się od 0 do 100 km/h. Za takie przyzwoite osiągi odpowiada zmiana silnika, w prototypie wykorzystano bowiem słabszą jednostkę napędową V6 o pojemności 3,5 litra.

Producenci auta zapowiedzieli, że jego nadwozie zostanie zbudowane z włókna węglowego.

Według nieoficjalnych informacji cena samochodu ma wynieść około 5 milionów złotych. SCG ma zaoferować klientom pełną indywidualizację auta oraz pomoc w ustawieniu pojazdu do preferencji kierowcy. Produkcja auta ma być mocno limitowana.

 

Grzegorz Kowalewski

fot. SCG