Sportowy Hyundai

Nowa, ekskluzywyna marka Hyundaia – Genesis będzie bardziej sportowa. Na salonie w Los Angeles zadebiutowała sportowa wersja limuzyny – Genesis G80 3.3T Sport.

 

Nazwa modelu nie jest przypadkowa. Sportową wersję G80 napędza bowiem nowy, podwójnie doładowany, silnik V6 o pojemności 3,3 l. Konstruktorzy auta zdradzili, że jednostka napędowa wyposażona został w bezpośredni wtrysk paliwa a moc pojazdu wynosi 365 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 509 Nm. Wiadomo również, że moc przenoszona jest na koła tylnej osi za pośrednictwem zmodernizowanej, ośmiostopniowej przekładnie automatycznej. Niestety – przedstawiciele Hyundaia nie podali konkretnych przyśpieszenia i prędkości maksymalnej samochodu. Tajemnicze jest również wnętrze pojazdu, konstruktorzy nie zdradzili jego wyposażenia i wyglądu. Poinformowano tylko, że samochód będzie miał sportowo wyprofilowane fotele pokryte skórą, a w kokpicie zostaną wykorzystane włókna węglowe, limuzyna ma także mieć sportową kierownicę. Prawdopodobnie powodem udostępnienia tak skąpych informacji jest to, ze prace nad wnętrzem samochodu wciąż trwają.

Sportowy charakter auta został mocno podkreślony w jego wyglądzie. Cechy charakterystyczne sportowego modelu to więc – większe wloty powietrza, 19-calowe felgi o nietypowym wzorze, zderzak, który teraz ma dwa dodatkowe otwory wentylacyjne i czarny panoramiczny dach. Twórcy pojazdu zadbali nawet o drobne szczegóły -takie jak czarne obramowanie obudowy lusterek zewnętrznych. Wiadomo również, że sportowa limuzyna będzie używała opon gwarantujących wysoki poziom przyczepności, 

 

Auto trafi na rynek dopiero w 2018 roku.

 

Grzegorz Kowalewski

fot. Hyundai