Wyścigówka Hondy

Honda pokazała Acurę NSX GT3, czyli superszybki samochód, który będzie brał udział w wyścigach serii GT3.

 

 

Samochód został pokazany publicznie po raz pierwszy na kwietniowej wystawie New York International Auto Show. Model powstawał początkowo w japońskim oddziale Hondy, wyspecjalizowanym w sportach motorowych, ostatnie szlify zostaną nadanie w kalifornijskim studniu  Honda Performance Development.

Nowa wyścigówka mocno bazuje na “cywilnym” modelu NSX, który został odpowiednio zmodyfikowany. Nadwozie z aluminiową ramą przestrzenną dostało więc pakiet aerodynamiczny (dodatkowe spojlery, dyfuzor i skrzydło), powiększono także przednie wloty powietrza, które mają teraz skutecznie chłodzić zespół napędowy.

Pod maską wyścigówki można znaleźć podwójnie turbodoładowany, silnik V6 o pojemności 3,5 litrów,który przenosi napęd na tylną oś za pośrednictwem 6-stopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów. Również w przypadku silnika zastosowano modyfikację rozwiązań z modelu “cywilnego” – wspólny z tym modelem jest więc blok, głowice, rozrząd, wał korbowy, tłoki i sucha miska olejowa).

Twórcy wysćigówki nie zdradzili jej mocy ani dokładnych osiągów, nietrudno się jednak domyślić, że pojazd będzie musiał spełnić regulacje serii GT3 i będzie miał moc ograniczoną do koło 500 KM.

Twórcy Acury podkreślają,że odbyły się już pierwsze testy torowe modelu a homologację FIA GT3 powinna zostać przyznana najpóźniej jesienią. Auto będzie produkowane w zakładzie koncernu w Ohio, w USA, razem z wersją drogową.

Acura NSX GT3 powinna zadebiutować na torze wyścigowym w 2017 roku, auto ma rywalizować w serii wyścigów na terenie USA.

 

Grzegorz Kowalewski

fot.Honda