Salon Modena Part 3

Czy gdy byliście mali Was też w weekendy tata zabierał na przejażdżki po autohandlach i salonach samochodowych? Zostało mi tak do teraz i czasem lubię poświęcić chwilkę albo nawet dwie na tak zwane “rozeznanie rynku”. Jednak czasem nie trafiam na zwykły autohandel lecz na coś co nazywamy autohandlem aut luksusowych.

Przeważnie jednak znajdujemy tam SUV z silnikami Diesel-a, lub limuzyny prezesów. Warto więc czasem rozeznać się w poszukiwaniu czegoś ciekawszego. W okolicach Modeny trafiłem na ekskluzywny salon aut używanych, w którym spotkałem między innymi Ferrari 599 GTO czy Bentleya Azure drugiej generacji.

Autem które szczególnie przykuło moją uwagę było moje ukochane Ferrari F40. Niesamowite auto które razem z Porsche 959 zapoczątkowało nową erę budowania szybkich aut. Silnik V8 Turbo o pojemności 3.0l i mocy 478KM nawet dzisiaj robi na wielu wrażenie. Osiągi są czymś wyjątkowym, co powiecie na 3,9s do 100km/h i prędkość maksymalną 324 km/h w latach 90-tych? Zaraz obok stało BMW Z8, które stało się czymś wyjątkowym już po wyjechaniu z fabryki. Niesamowita bryła nadwozia zaprojektowana przez Henrika Fiskera. Tak to ten sam Fisker który teraz produkuje równie piękne samochody elektryczne pod nazwą Fisker Karma.

Ciekawostką jest brak listy wyposażenia dodatkowego, auto wyjeżdżało z fabryki z kompletnym wyposażeniem, oczywiście jak przystało na klasę auta skórzana tapicerka, ksenonowe światła aż po hardtop zakładany na zimę. Dodatkowo do każdego egzemplarza nowy właściciel otrzymywał model w skali 1:18 w tej samej kombinacji kolorystycznej. Z tyłu schowane były Carrera GT której nikomu przedstawiać chyba nie muszę oraz prototyp limuzyny Ferrari. W drugiej sekcji znajdowały się głównie auta torowe oraz klasyczne. Szczególnie zainteresowała mnie karoseria Ferrari 250 GTO, najdroższego ferrari na świecie. Wyprodukowano go jedynie w 33 lub 36 egzemplarzach (według różnych źródeł) 6s do 100 km/h i 300KM robiło wrażenie w roku 1962. Dla porównania Porsche 911 z 64 dysponowało mocą 130KM.

Zapraszam do galerii zdjęć moich znalezisk.


Zobacz część 1 Zobacz część 2